دیتاکی

بازرگانی نشان زندگی دی


فلش مموری , پاور بانک , اسپیکر بلوتوث و هدایای تبلیغاتی

عوامل کار نکردن و سوختن فلش

قطع کانکتور USB از مدار اصلی
در بسیاری از مواقع هنگام خروج فلش مموری از پورت USB کامپیوتر یا لپ تاپ ممکن است رابط کانکتور با مدار اصلی قطع شود. در صورت بروز چنین اتفاقی ممکن است در استفاده بعدی دستگاه فلش شما را نشناسد. برای جلوگیری از این اتفاق هنگام خروج فلش حتما دقت کنید.
 
 اطلاعات فلش مموری بهم ریخته است
دقت کنید حین استفاده از فلش، ناگهان آن را ازپورت USB خارج نکنید زیرا ممکن است اطلاعات موجود در فلش Corrupt گردد و به درستی منتقل نشود. برای جلوگیری از این اتفاق حتما سعی کنید قبل از خروج فلش از پورت USB آن را در ویندوز Eject کنید.
 
خرابی فرآیند جستجو و چیپ NAND
هنگامی که شما اطلاعاتی را به فلش منتقل می کنید، در واقع آن را به چیپ NAND انتقال می دهید. زمانی که می خواهید آن اطلاعات را بازخوانی کنید، اگر چیپ NAND به مشکل برخورده باشند سیستم نمی تواند آن را از این چیپ بخواند و در این صورت با مشکل فرمت فلش درایو مواجه می گردید. توجه داشته باشید که قبل از بروز این مشکل ممکن است گاهاً با مشکل پاک شدن ناگهانی فایل ها در فلش و یا خطای عدم شناسایی فلش در دستگاه مواجه شده باشید که همه این ها نشانه هایی از خرابی چیپ NAND فلش مموری می باشد. بنابراین بهتر است اطلاعات مهم خود را در آن نگهداری نکنید.
 
آسیب اتصالات برد فلش
در صورتی که فلش شما ضدضربه و یا ضد آب نباشد، ممکن است بر اثر ضربه و یا ریختن مایعات بر روی فلش برخی از اتصالات قطعات موجود در آن قطع شود. در چنین حالتی با ارور عدم شناسایی و داغ شدن بیش از حد فلش مموری روبرو خواهید شد.
 
اتصال طولانی مدت فلش به سیستم
در صورتی که فلش به صورت دایم به سیستم متصل باشد همیشه یک سیگنال ضعیفی در آن جریان خواهد داشت که باعث داغ شدن فلش می گردد و به مرور زمان ممکن است از کار بیفتد. بنابراین سعی کنید پس از انتقال اطلاعات فلش خود را از پورت USB خارج نمایید.
 
محل نگهداری فلش مموری
محل نگهداری فلش بسیار مهم است اگر فلش خود را در محیطی با دمای بالا یا فشار و رطوبت غیر معمول قرار دادید ممکن است به چیپ آن آسیب جدی برسد و عمر فلش مموری شما کم شود. از این رو حتما در انتخاب مکان مناسب برای نگهداری فلش خود غافل نشوید.
 
خرابی فلش به دلیل نوسانات ولتاژ
 حافظه فلش به تغییر ولتاژ بسیار حساس می باشد. اگر پورت USB کامپیوتر ولتاژ نامناسبی را به فلش انتقال دهد ممکن است باعث سوختن فلش گردد. اگر چندین مرتبه این اتفاق افتاد در این صورت مطمئن باشید مشکل از سیستم بوده و باید آن را تعمیر نمایید.
 
ویروس و بدافزار در فلش
وجود ویروس نیز ممکن است موجب خرابی حافظه فلش گردد. بهترین راه چاره این است که همیشه آنتی ویروس سیستم خود را به روز نگاه دارید و قبل از باز کردن یک فلش آن را با نرم افزار آنتی ویروس اسکن کنید. این راهکار تقریبا همیشه می تواند کارساز باشد.

عوامل کار نکردن و سوختن فلش

ضمیمه ها
ضمیمه ندارد

دریافت لیست قیمت از طریق ایمیل
دریافت لیست قیمت از طریق تلگرام
درخواست نمایندگی در سراسر کشور
آدرس: ایران, تهران, میدان فاطمی, کوچه کامران
پیامک:3000596666
تلفن:02142068
تمامی حقوق برای وب سایت دیتاکی محفوظ است.
Copyright © 2016-2017
به ما بپیوندید:
Instagram Facebook
نماد الکترونیک دیتاکی